چت رومclose
برنامه نویسی پخش بار اقتصادی در سیستم های قدرت با الگوریتم زنبور عسل
ورود به انجمن
نام کاربري : پسورد : يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردم
اطلاعات اضاقي پست ها
پيام ما: اولين نيستيم ولي بهترين خواهيم بود.
تعداد بازديد 130
نويسنده پيام
yas آفلاين مدیرکل انجمن
ارسال‌ها : 167
عضويت: 24 /1 /1393
محل زندگي: Tehran
سن: 25
برنامه نویسی پخش بار اقتصادی در سیستم های قدرت با الگوریتم زنبور عسل.
فرمت : Powerpoint – Matlab
.


تصویر: http://cloobfile.ir/wp-content/uploads/edd/2017/08/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AA%D9%85-%D8%B2%D9%86%D8%A8%D9%88%D8%B1-%D8%B9%D8%B3%D9%84-300x270.jpg
.
در این پروژه فایل کدنویسی الگوریتم کلونی زنبور عسل Bee با مقادیر واقعی مقاله انجام شده و دارای پاورپوینت توضیحات این الگوریتم و پروژه می باشد..
.
.
.
الگوریتم زنبورعسل مصنوعی (Artificial bee colony algorithm) مبتنی بر الگوریتم جستجو است که اولین بار در سال ۲۰۰۵ میلادی توسعه یافت.الگوریتم زنبور (به انگلیسی: Bee Algorithm) شامل گروهی مبتنی بر الگوریتم جستجو است که اولین بار در سال ۲۰۰۵ میلادی توسعه یافت. این الگوریتم شبیه‌سازی رفتار جستجوی غذای گروه‌های زنبور عسل است.الگوریتم کلونی زنبور عسل یک الگوریتم بهینه سازی بر اساس هوش جمعی و رفتار هوشمندانه جمعیت زنبور عسل است.این الگوریتم شبیه‌سازی رفتار جستجوی غذای گروه‌های زنبور عسل است. در نسخه ابتدایی این الگوریتم، الگوریتم نوعی از جستجوی محلی انجام می‌دهد که با جستجوی تصادفی ترکیب شده و می‌تواند برای بهینه‌سازی ترکیبی (چند هدفه) به کار رود.
.
.برنامه نویسی پخش بار اقتصادی در سیستم های قدرت با الگوریتم زنبور عسلتقسیم بندی زنبورها :۱) زنبور های کارگر۲) زنبور های ناظر (نگهبان)۳) زنبور های پیشرو.
زنبور عسلی که در منطقه رقص برای ایجاد تصمیم به انتخاب یک منبع غذایی باقی می ماند زنبور عسل ناظر نامیده می شود و زنبور عسلی که به طرف منابع غذایی از پیش مشخص شده می رود زنبور عسل کارگر نام دارد.زنبور عسلی که جستجوی تصادفی انجام می دهد زنبور عسل پیشرو نام دارد.نیمی از جمعیت زنبورها، زنبور کارگر و نیمی دیگه زنبورهای جستجوگر هستند.برای هرمنبع غذایی ، فقط یک زنبورعسل کارگر وجود دارد. به عبارت دیگر، تعداد زنبورهای کارگر با تعداد منابع غذایی اطراف کندو با هم برابراند..
برنامه نویسی پخش بار اقتصادی در سیستم های قدرت با الگوریتم زنبور عسل.
مقدار دهی اولیه :۱) تعداد کل زنبورها (Np)۲) تعداد منابع غذایی (SN=Np/2)۳) تعدا زنبور های کارگر(SN)۴) تعداد تکرار (MCN)۵) بعد مسئله (D)۶) متغیرهای مربوط به E.Dکه شامل ماتریس هزینه و ماتریس تلفات است.۷) کمترین تولید (Xmax)۸) بیشترین تولید (Xmin)۹) حداکثر تعداد تکرار با حداقل بهبود (Limit)
.
.

سه شنبه 11 مهر 1396 - 11:03
نقل قول اين ارسال در پاسخ گزارش اين ارسال به يک مدير
ارسال پاسخ
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :